İTEF

İTEF İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, edebiyatın geniş kitlelere hitap eden bir sanat dalı olarak konumlandırılmasını amaçlamaktadır.

Çiğdem Odabaşı

Çiğdem Odabaşı

2002’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümünden, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun oldu. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde devam ediyor. (2018-) İzmir Çağdaş Drama Derneği’nden aldığı “ Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimi, Anadolu Üniversitesinden aldığı “Eğitimde Drama”, MEB’den aldığı “Drama Eğitmeni Sertifika Programı” sonrasında 2005 yılından bu yana çeşitli konularda yaratıcı drama, yaratıcı okuma, animasyon film okuma gibi çocuk ve yetişkin atölyeleri düzenleyerek söyleşilerde yer alıyor.

Eğitim içeriklerini, eğitimlerini aldığı ve katılımcısı olduğu psikodrama, sanat terapisi, nefesin önemi ve kullanımı, hedef belirleme, etkili iletişim ve koçluk, şiddetsiz iletişim, dans ve devinim, etkili beden dilini kullanımı, kontak doğaçlama dans ve birçok disiplinle temas kurarak zenginleştirmektedir.

Eğitim verdiği kurumlar arasında başta Yapı Kredi Yayınları olmak üzere Koç Okulları, MEB Kurum İçi Eğitim Seminerleri, Hacettepe Üniversitesi, Kütüphane ve Medya merkezleri gibi çeşitli kurum, okul, üniversite ile Groupama ve benzeri şirketler bulunmaktadır.