"Günebakan Edebiyat" Temasıyla #itef2020ekranda

 

İTEF 2020 -İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali'nin 12.si “Günebakan Edebiyat” teması altında, bu kez dijital olarak #itef2020ekranda sloganıyla 15-19 Haziran 2020 tarihleri arasında edebiyatseverlerle buluşacak.

Dünyaca ünlü 8 yabancı yazar ve toplamda 13 konuşmacı ile 
#itef2020ekranda edebiyatseverlerin ücretsiz olarak katılıp izleyebileceği etkinlikler gerçekleştirecek. İTEF’in internet sitesinden (www.itef.com.tr) konuşmalara kayıt olunabilecek, ardından kayıtta belirtilen e-posta adresine gelen bağlantı ile Zoom üzerinden etkinliklere katılınabilecektir. Simultane tercümenin olacağı etkinliklerde izleyicilerin isterlerse Türkçe seçeneğini seçerek de izlemesi mümkün olacaktır. (Katılım 1000 kişiyle sınırlı olacaktır.) Kayıt için tıklayın.

İTEF 2020-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali #itef2020ekranda ile dijital platformda edebiyatseverler ile buluşmanın heyecanını yaşarken, Eylül ayında ise  #itef2020sokakta ile Türk ve yabancı yazarları İstanbul’un kültürel mekânlarında edebiyatseverlerle buluşturacak.

İTEF 2020-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali #itef2020ekranda AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Program desteğiyle “Birlikteki Çeşitlilik: Tuna Dalgalarında Kültürlerarası Diyalog” (Diversity in Unity: Intercultural Dialogue Through the Waves of Danube) projesi Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında İstanbul Macar Kültür Merkezi önderliğinde Türkiye Avrupa Vakfı ve Kalem Kültür Derneği ortaklığında gerçekleşmektedir.
Etkinlik AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında hayata geçiriliyor. AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Programı, Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülmekte ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti arasında sivil toplumun güçlenmesine yönelik mali iş birliği kapsamında ortak finanse edilmektedir. Bu program, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında toplumların farklı kültürleri anlamasını sağlamak, toplumsal gelişmelerine farklı açılardan deneyimlemek üzere çeşitli kültürel etkinliklerin hazırlanmasına ve kurumlar arasında kalıcı diyaloğun kurulmasını sağlayacak platform olarak projelere destek olmaktadır.

 

© 2019 Copryight. Tüm hakları saklıdır.

WebDesign : Database Bilişim