Pencil 18de55e855ecc295c67692e49c7307e8034b83c2269ee2f1100cd7f008798f58

Konuşmacılar

Burak Bayülgen

Burak Bayülgen

9 Haziran 1983’te İstanbul’da doğan Burak Bayülgen yedi yaşında korku filmleriyle tanıştı. İlkokulda hayallerinde korku sinemasını meslek edinip Freddyler ve Jasonlar ile iç içe bir hayat düşleyerek bir kaçış yaşayan Burak aynı zamanda ironik bir şekilde Walt Disney klasiklerine de ilgi duydu.

Lisansını ve yüksek lisansını Sinema - TV üzerine tamamladıktan sonra en çok yapmak istediği işe yani yazı yazmaya koyuldu. Yazı hayatına Çanakkale Olay Gazetesinde başladıktan sonra sıra ile Memleket Haber ve Korku.org sitesinde yazmaya devam ederken çok yakın bir arkadaşının da tavsiyesi ile Karga Mecmua’ya başvurdu ve aradan üç buçuk sene geçti, halen Karga Mecmua’da aylık incelemeler ve denemeler yazıyor.

Bir sene konservatuvarda yarı zamanlı opera /şan bölümüyle de haşır neşir olmuş olması Burak’a film müzikleri yapma şansını da doğurdu. Pek çok öğrenci/festival filminin müziklerini yapan Burak en hüzünlü filme bile korku temalı müzikler yaparak tepkiler alsa da mutlu ve huzurludur.

2009′da en büyük idolü Michael Jackson’ın ölümü ile derin bir hüzne bürünen Burak, çocuklar için yazdığı ilk kitabı olan Sina’nın Sihirli Resmi’nin yayınlanışıyla teselli buldu.

Şu an On8 TV bünyesinde senaryo ve metin yazarlığı yapan Burak Bayülgen çocuklar için de yazmasına rağmen korku sanatları üzerine incelemeler yazmayı bırakmamak için and içmiştir.

Program AdıMekanSaatTipModeratorYazarlar
Fantastik Kurgu ve Müziğe Etkisi Bomontiada 5 Mayıs, 20:00 Burak Bayülgen, Murat Arda, Utku Uluer, Zeynep Çolakoğlu,