Pencil 18de55e855ecc295c67692e49c7307e8034b83c2269ee2f1100cd7f008798f58

Konuşmacılar

Erkan Karakiraz

Erkan Karakiraz

İngiliz Dili ve Eğitimi bölümü mezunu. İzmir’de yaşıyor.

Şiirleri, denemeleri ve inceleme yazıları; Akatalpa, Akköy, Bireylikler, CazKedisi, Edebiyatist, Eliz, Gard, Hayal, Mühür, Sahne, Şiirden, Şiiri Özlüyorum, Ücra, Varlık, Yasakmeyve vb. dergilerde ve çeşitli fanzinlerde yayımlandı.

"Yerüstü", "Şatokilitli" ve "Yer Üssü Alfa" isimli fanzinleri hazırladı ve çıkardı. “Yerüstü”nü kitap dizisi olarak çıkarmaya devam ediyor; "Yer Üssü Alfa" fanzin macerası da sürüyor.

Kurşun Kalem dergisinin ve Yerüstü kitap dizisinin yayın kurulunda yer aldı; halen CazKedisi şiir ve şiir kültürü dergisi yayın kurulunda yer alıyor.

"Yerüstü Şiir Okumaları" adı altında bir atölye çalışmasını yürüttü. Nâzım Hikmet Kültür Merkezi İzmir Şubesi'nde, “Şiir Ağacı” atölyesi kapsamında, “Şiirli Zaman Makinesi” oturumlarını hazırlayıp yönetti.

İlk şiir kitabı “İçgeçit”, Nisan 2016’da Noktürn Yayınları tarafından yayımlandı.

Yazmayı; şiir, inceleme, deneme, oyun ve öykü ekseninde sürdürüyor.

Elektronik, noise, deneysel ve akustik-folk türlerinde şarkıyazarı ve yorumcu olarak bağımsız müzik alanında varlık gösterdi.

Bantt, Samsa, The Sellotapes TR, [Fé], Karakiraz, Bore-dom, Per Cachou, Picnic.k.er, Eski Kasetler, Ta Ke(n)disi ve POETİKELEKTRONİK adları altında müzik yaptı, kaydettiği görsel/işitsel kolajları içeren video-art işleriyle desteklediği konserler verdi.

Program AdıMekanSaatTipModeratorYazarlar
PoetikaElektronik Performans KargaArt 10 Mayıs, 20:00 Erkan Karakiraz, Erkut Tokman,