İTEF

İTEF İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, edebiyatın geniş kitlelere hitap eden bir sanat dalı olarak konumlandırılmasını amaçlamaktadır.

Raman Mundair

Raman Mundair
Hindistan'da doğdu. İki şiir kitabının yazarıdır: A Choreographer's Cartography (2007) ve Lovers, Liars, Conjurers and Thieves (2003); ve 7:84 Theatre Company tarafından büyük beğeni toplayan The Algebra of Freedom (2007) oyunu. 2006'da National Theatre Scotland ve tek perdelik bir oyun olan Òran Mòr - A Play, A Pie, A Pint on Side Effects ile işbirliği yaptı.  Çalışmaları Modern Sanat Galerisi, Glasgow, Şehir Sanat Galerisi, Leicester ve Dublin Kevin Kavanagh Galerisi'nde sergilendi.

2009 yılında Raman, Word Express, Edebiyat Across Frontiers projesine katılmak üzere iki İngiliz yazardan biri olarak seçildi.  2008'de Raman prestijli Rolex Mentor ve Protégé Ödülü'ne aday gösterildi, 2007'de Robert Louis Stevenson Anma Ödülü'nü kazandı ve 2006'da Penguin Desibel Ödülü'nde ikinci oldu.

Ayrıca Delhi'deki Hindistan Uluslararası Merkezinde prestijli Sanat Konseyi İngiltere Uluslararası Bursu ve çeşitli İskoç Sanat Konseyi Bursları ile ödüllendirildi. 2008'de Doğu Dumbarton için İskoç Şiir Kütüphanesi Şair Ortağı ve Fransa'nın Grez-sur-Loing kentindeki Hotel Chevillon'da Robert Louis Stevenson Üyesi olarak atandı.